Dodatno usposabljanje za vodenje večjih intervencij v Mariboru

V okviru mednarodnega projekta Eramus+ Wildfire, je v organizaciji Gasilske zveze Slovenije preteklo sredo v prostorih Gasilske brigade Maribor potekalo dodatno usposabljanje za vodenje večjih intervencij, katerega se je udeležil tudi član PGD Rakek, Sergej Trebec.

Pogoj za udeležbo na tovrstnih usposabljanjih je čin Višjega gasilskega častnika. Usposabljanje je bilo osredotočeno na ključne funkcije sistema IPS (Informacijski Poveljniški Sistem): Operativo, Načrtovanje, Logistiko in Sprejemno mesto. Predpostavka scenarija na vaji je bila, da je na širšem območju Maribora prišlo do neurja z močnimi nalivi, vetrom in točo, kar je imelo za posledico odkrite in poškodovane strehe stanovanjskih in gopodarskih objektov, poplavljanje kleti in razlivnje vodotokov, porušitve cestno infrastrukturnih objektov zaradi plazov, podrta drevesa in podobno. Naloga tečajnikov je bila organizacija in vzpostavitev štabnega vodenja intervencij.

Avtor: Trebec S.